System monitoringu zużycia mediów - wdrożenie w Karton-Pak S.A.

Karton-Pak S.A. z siedzibą w Nowej Soli istnieje na rynku od ponad 70 lat. Obecnie przedsiębiorstwo jest jednym z największych w Polsce producentów opakowań tekturowych oraz pionierem na polskim rynku w dziedzinie wdrażania nowoczesnych technologii produkcji. Od 2019 roku firma Karton-Pak jest także użytkownikiem systemu SAFESYS.Pomiary monitorującego zużycie energii elektrycznej.

Dlaczego Klient zdecydował się
na monitoring zużycia energii?

Głównym problemem Klienta był brak dostępu do informacji o ilości energii elektrycznej zużywanej w sposób ciągły przez konkretną linię produkcyjną. Problem ten wynikał z braku opomiarowania maszyny, bez którego przedsiębiorstwo nie było w stanie prowadzić stałego monitoringu zużywanej przez nią energii oraz efektywnie nią zarządzać. Klient zdecydował się na wdrożenie systemu pomiarowego SAFESYS.Pomiary, ponieważ rozwiązanie doskonale wpisało się w potrzeby biznesowe przedsiębiorstwa, jak również w jego proekologiczną politykę, której celem jest m.in. zmniejszanie energochłonności procesów produkcyjnych zachodzących w zakładzie.

Wdrożenie systemu SAFESYS.Pomiary

SAFESYS.Pomiary został zintegrowany z licznikiem prądu podpiętym do linii produkcyjnej. Dzięki wdrożeniu systemu monitorującego przedsiębiorstwo zyskało dostęp danych o zużyciu energii, które dostarczane są do systemu w sposób ciągły.

Jakie korzyści zyskał Klient
dzięki wdrożeniu SAFESYS.Pomiary?

Chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać możliwości systemu SAFESYS.Pomiary w Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami!