fbpx

Opłata mocowa a monitoring zużycia energii.

Od 1 stycznia 2021 r. wchodzi w życie opłata mocowa, która znacząco wpłynie na wzrost ceny za energię elektryczną. Jej wdrożenie ma pokryć koszty związane z pracą starych elektrowni oraz budową nowychczego efektem ma być zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego w Polsce. Dodatkowe opłaty za prąd najbardziej dotkną przedsiębiorców, dla których koniecznością stanie się wdrożenie rozwiązania do efektywnego wykorzystywania energii w firmie. 

Czym jest opłata mocowa?

Opłata mocowa dla firm - ile wyniesie?

Wysokość opłaty mocowej dla firm będzie uzależniona od ilości energii elektrycznej pobranej w godzinach 7:00 – 21:59 od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Stawka za każdą zużytą kWh będzie wynosić 0,0762 zł. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorstwo, które zużywa w wyznaczonych godzinach średnio 100 MWh będzie musiało zwiększyć wydatki za prąd aż o 7 620 zł.

System do monitoringu zużycia energii elektrycznej

Nasuwa się więc pytanie, co może zrobić firma, aby zminimalizować koszty za energię do minimum. W naszej opinii koniecznością dla firm, którym zależy na optymalizacji wydatków, czasu oraz racjonalnym sposobie korzystania z zasobów energetycznych staje się inwestowanie w systemy umożliwiające precyzyjne odczyty ich zużycia.

Jednym z wiodących systemów na polskim rynku jest aplikacja Safesys.Pomiary monitorująca zużycie mediów, między innymi energii elektrycznej. Pozwala ona na optymalne wykorzystanie energii elektrycznej w przedsiębiorstwach każdej wielkości.

System do monitoringu zużycia energii elektrycznej

Nasuwa się więc pytanie, co może zrobić firma, aby zminimalizować koszty za energię do minimum. W naszej opinii koniecznością dla firm, którym zależy na optymalizacji wydatków, czasu oraz racjonalnym sposobie korzystania z zasobów energetycznych staje się inwestowanie w systemy umożliwiające precyzyjne odczyty ich zużycia. 

Jednym z wiodących systemów na polskim rynku jest aplikacja SAFESYS.Pomiary do monitoringu zużycia energii, która pozwala na efektywne jej wykorzystanie w przedsiębiorstwach każdej wielkości.  

Schemat ideowy sieci zdalnego odczytu

Opłata mocowa a SAFESYS.Pomiary

Rozwiązanie SAFESYS.Pomiary z powodzeniem sprawdzi się w każdej firmie, która chce oszczędzać swoje pieniądze, czas pracowników oraz monitorować zużycie energii uwzględnieniem zmian zachodzących na rynku energetycznym. 

Jesteś zainteresowany wdrożeniem?